Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Presidenca i përgjigjet KQZ-së dhe Ramës: Mbajmë shënim çdo person që shkel ligjin

Deklarata e sotme e KQZ-së se nuk njohin dekretin e Presidentit dhe përgjigja e Ramës, pas deklaratës së Metës, ka sjellë edhe reagimin e Presidencës.

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta bëri thirrje që institucionet e shtetit të punojnë që shqiptarëve të mos u rikthehen vizat.

Në një reagim në Twitter, Rama thotë se vizat nuk kthehen për qytetarët.

Pas deklaratës së Ramës, ka ardhur edhe reagimi i presidencës.

Reagim i zëdhënësit të Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi:

Presidenti Meta vlerëson të gjitha institucionet që zbatojnë ligjin dhe i inkurajon që ta bëjnë këtë me përgjegjshmëri maksimale dhe transparencë të plotë.

Presidenti mban shënim të gjithë personat që shkelin ligjin dhe provokojnë tensione artificiale, të cilat u shërbejnë vetëm atyre grupimeve të errëta vendase dhe të huaja, që kërkojnë destabilitet në Shqipëri dhe rajon, me qëllim defaktorizimin e Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet