Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Njihuni me kundërshtarin e Partizanit në Champions League

Qarabag i Azerbajxhanit do të jetë kundërshtari i Partizanit në turin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Një përballje e vështirë kjo në letër për kampionët e Shqipërisë.

Ish-skuadra e Ansi Agollit dhe Admir Telit dominon prej vitesh në futbollin azer, teksa ka fituar çdo titull nga viti 2013.

Bardhezinjtë kanë një histori të çuditshme në Azerbajxhan, pasi nuk luajnë asnjëherë në qytetin e tyre.

Ata kanë arritur të shkruajnë historinë edhe në Champions, teksa në sezonin 2017-2018 janë kualifikuar në grupet e kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë, ku kishte një grup ferri me Romën, Arsenalin dhe Atletico Madridin, duke grumbulluar 2 pikë.

Sezonin e kaluar Qarabag eliminoi Kukësin në turin e dytë eliminator të Championsit.

Kampionët e Azerbajxhanit kanë luajtur 30 ndeshje në kualifikueset e Championsit, teksa kanë arritur të regjistrojnë 11 fitore, 11 barazime dhe 8 humbje.

Për sa i përket renditjes së UEFA-s, Qarabag pozicionohet në vendin e 65-të.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet