Ikona e muzikës: “Kam kancer në fyt”

Kliko per me shume info

Një prej emrave më të mëdhenj të rokut në botë, Dave Mustaine konfirmoi dje publikisht se është diagnostikuar me kancer në fyt.

Në një deklaratë lideri i grupit ikonë të rokut metal Megadeth u shpreh se ka kaluar shumë pengesa në jetë dhe kjo është vetëm një prej tyre.

Kliko per me shume info

“Është sigurisht diçka që duhet respektuar dhe duhet përballuar me kokën lart- por unë kam kaluar plot pengesa.”, shkruajti Mustaine, “Po punoj nga afër me doktorët dhe kemi bërë një plan trajtimi i cili ata thonë se ka rezultuar i suksesshëm në 90% të rasteve. Trajtimi ka nisur tashmë.”

Mustaine njoftoi gjithashtu se për shkak të kësaj, Megadeth ka anuluar datat e koncerteve. Ai gjithashtu zbuloi se kolegët e grupit: basisti David Ellefson dhe kitaristi Kiko Loureiro, po punojnë për një album të ri i cili do të jetë vazhdimi i albumit “Dystopia” në 2016-ën.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here