Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ikona e muzikës: “Kam kancer në fyt”

Një prej emrave më të mëdhenj të rokut në botë, Dave Mustaine konfirmoi dje publikisht se është diagnostikuar me kancer në fyt.

Në një deklaratë lideri i grupit ikonë të rokut metal Megadeth u shpreh se ka kaluar shumë pengesa në jetë dhe kjo është vetëm një prej tyre.

“Është sigurisht diçka që duhet respektuar dhe duhet përballuar me kokën lart- por unë kam kaluar plot pengesa.”, shkruajti Mustaine, “Po punoj nga afër me doktorët dhe kemi bërë një plan trajtimi i cili ata thonë se ka rezultuar i suksesshëm në 90% të rasteve. Trajtimi ka nisur tashmë.”

Mustaine njoftoi gjithashtu se për shkak të kësaj, Megadeth ka anuluar datat e koncerteve. Ai gjithashtu zbuloi se kolegët e grupit: basisti David Ellefson dhe kitaristi Kiko Loureiro, po punojnë për një album të ri i cili do të jetë vazhdimi i albumit “Dystopia” në 2016-ën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet