Turbulenca për 25 minuta, 10 pasagjerë të avionit të nisur nga Prishtina përfundojnë në spital

Kliko per me shume info

Dhjetë persona janë lënduar pasi aeroplani Boeing i kompanisë AKL Airlanes që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdha 20 deri 25 minuta para uljes.

Incidentin e ka konfirmuar për “20 minute” zëdhënësja e Aeroporti në Bazel, Vivienne Gaskell, përcjell albinfo.

Kliko per me shume info

Ajo ka thënë se aeroplani që kishte në bord 121 pasagjerë ka aterruar në orën 20:07 dhe 10 persona menjëherë janë dërguar në spitalin e qytetit të Baselit. Ajo nuk ka mundur të tregojë për problemet e aeroplanit.

Ndërsa një lexues ka thënë për “20 minute” se nga turbulencat e forta edhe karriget kane dalë nga vendi dhe disa persona kanë pësuar lëndime serioze./albinfo

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here