Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gazetari gjerman reagon prapë: Rama do arrestimin e Bashës për të shmangur zhurmën e përgjimeve

Gazetari i Bild ka postuar vetëm pak momente më parë një shenim në faqen e tij në facebook ku paralajmëron kreun e qeverisë Rama se përgjimet po vijne, vetem se po shqyrtohen detajet e fundit….

Ja postimi i plotë i Peter Tiede:

Sapo mësova se qeveria e Shqipërisë po mendon arrestimin e kryetarit të opozitës për të tërhequr vëmendjen nga përgjimet telefonike për manipulimin e zgjedhjeve 2017, për të cilat do të publikojmë foto më vonë.

Pyetja është: a dëshiron qeveria të arrestojë opozitën çdo ditë për të tërhequr vëmendjen nga përgjimet? Ne nuk do të nxitohemi: po i verifojmë me kujdes materialet për të publikuar vetëm fakte të sakta.

Siç ju thashë, sot pasdite vonë.

Teksti i mesazhit
Habe gerade gehört, dass die Regierung in Albanien die Verhaftung des Oppositionschefs in Erwägung zieht, um von den Telfon-Mitschnitten über die Wahlmanipulation 2017 abzulenken, die BILD nachher veröffentlichen wird. Die Frage ist: Will die Regierung jetzt jeden Tag Oppositionspolitiker verhaften, um von den Bändern abzulenken?
Wir lassen uns jedenfalls nicht davon zur Eile drängen: Wir prüfen das Material genau, um nur exakte Fakten zu veröffentlichen. Wie ich sagte: Es kommt heute am späten Nachmittag.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet