Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

‘Dënimi i Bashës’, Bardhi: Imeraj nuk e shpëton dot Ramën

Sekretari i përgjithshëm i P-së, Gazmend Bardhi ka dalë në një deklaratë urgjente nga selia e Partisë Demokratike.

Bardhi tha se kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj, po bën presion për të arrestuar Lulzim Bashën.

‘Elisabeta Imeraj po ushtron presion të paligjshëm mbi prokurorët e çështjes, ndonëse kryetari i opozitës ka konfirmuar vetë për tu paraqitur posa kjo e fundit të zbatojë ligjin.

Kjo është për të larguar vëmendjen nga përgjimet e reja të BILD.

PD paralajmëron Imerajn  se ky skenar kriminal do të dështojë.

Kamikazja Imeraj nuk do ta shpëtojë dot Edi Ramën’, tha ndër të tjera Bardhi.

Sipas Bardhit, kjo është një tentativë e Ramës për të hequr vëmendjen nga ‘bombat’ që do të publikojë gazeta e madhe gjermane ‘Bild’.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet