Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

DETAJET/ Ktheheshin nga ditëlindja e vajzës, si u shua familja me 4 anëtarë në Tiranë

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e djeshme tek rrethrrotullimi i qendrës tregtare TEG, në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë pasagjerët me iniciale V. Biba, B. Biba, F. Biba, Xh. Biba, ndërsa drejtuesi i mjetit A. A ndodhet në SQU nën kujdesin mjeksor. Pasagjerët të cilët kanë ndërruaj jetë janë anëtarë të një familjeje. Përkatësishtë babai, nëna dhe 2 vajzat.

Bëhet me dije se makina e cila ka qënë me shpejtësi tej normave ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën e saj.

Pretendohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia mbi normat e lejuara, duke bërë që makina të dal nga ruga dhe të përplaset me bordurën anash saj.

Sipas informacioneve, familja po kthehej nga festa e ditëlindjes së njërës prej vajzave.

Policia dhe grupi hetimor është në vendngjarje për të bërë zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, në afërsi të TEG-ut, mjeti me drejtues shtetasin A. A ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën e rrugës.

Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë pasagjerët V. B, B. B, F., B, Xh. B , ndërsa drejtuesi i mjetit A. A ndodhet në SQU nën kujdesin mjeksor

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet