Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Rama ‘zbulon’ informacionin që mori Meta te filxhani i Kryemadhit që anuloi zgjedhjet

Argumenti i dhënë nga presidenti Meta se ka pasur informacione nga shërbime sekrete se më 30 qershor do të kishte trazira, Rama e ka quajtur absurd. Madje me  doza ironie, ai tha se kur fliste për shërbime sekrete inteligjente, Meta ka nënkuptuar “filxhanin e Monës”.

Rama theksoi se opozita nuk do të mbahen zgjedhjet, për shkak se ka frikë. Sipas tij, loja e ulët e opozitës merr fund më datë 30 qershor.

Mallkonte Neritani sikur i kishte dalë xhindi nga filxhani dhe ulërinte. Kjo është për të qeshur dhe për të qarë. Ne është mirë t’i qajmë ata me datë 30, sepse kjo datë është që të mbyllet njëherë e mirë kjo lojë.

Ky është një popull e një vend që ka gjitha për të qenë mirë. Në të gjithë historinë e vet, Shqipëria ka pasur nga këta që e kanë çuar në drejtim të paditur. Ata përkohësisht bëjnë zhurmë, por pas datës 30 nuk kanë çfarë të bëjnë. Na zuri me këta. Na zuri”, tha Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.