Eskorta e Ramës goditet me shishe në Korçë

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama pritet me protesta edhe në bashkinë e Devollit.

Kliko per me shume info

Simpatizantë të opozitës dhe qytetarë të shumtë, të mbështetur edhe nga ish-deputetët Ervin Salianji, Klevis Balliu, por edhe kryebashkiaku i Devollit Bledion Nallbati, kanë bllokuar aksin Bilisht-Korçë. Eskorta e Rames duket se eshte goditur me shishe ne Korce


Në rrugën ku janë grumbulluar protestuesit ka edhe prani të shtuar të forcave të policisë, ku herë pas herë ka pasur edhe përplasje verbale.

Kjo ka bërë që, kryeministri Edi Rama të mos zgjedhë të kalojë nga rruga kryesore, por të gjejë një rrugë dytësore.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here