Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vodhi një ton naftë të TAP, dëbohet i riu

Një 38-vjeçar banues në Lushnje  është arrestuar nga policia e Korçës për shkak se akuzohet se ka vjedhur një sasi prej 1000 litra naftë , nga mjetet e kompanisë  ku është i punësuar.

loading...

I arrestuari është 38 vjeç,V.M dhe me detyrë ishte punonjës i një kompanie, që kryen punime pranë Gazsjellësit TAP, ku edhe u vodh sasia e konsiderueshme e naftës. Sipas policisë ai naftën e vjedhur ja ka shitur një tjetër personi E.H i cili është nënë hetim nga Prokuroria. E.H i është sekuestruar edhe sasia prej 1000 litrash naftë që u vodh nga V.M dhe u mbajt në fshatin Lubonjë. 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet