Shtyrja e zgjedhjeve dhe shkarkimi, zv.ambasadorja amerikane i shkon në zyrë Ilir Metës

Kliko per me shume info

E ngarkuara me punë e SHBA-ve, Leyla Moses- Ones, ka shkuar ne një takim me presidentin Ilir Meta ne oret e para te dites se sotme. Zyrtarja amerikane, është paraqitur në Presidencë në orën 10:00 pa praninë e medieve.

Takimi ka ndodhur pak ore para nisjes së seancës plenare. Mendohet se në fokus të diskutimeve mes tyre ka qene shfuqizimi i dekretit për datën e zgjedhjeve dhe kriza politike në vend.

Kliko per me shume info

Kreu i shtetit ka nisur dje konsultimet me partite politike per nje date te re per zgjedhjet. Nderkohe ne Kuvend ka nisur seanca per diskutimin e nismes se mazhorances ne lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here