Rama: Metës iu falën hilet, çfarë do më shumë nga Shqipëria?!

Kliko per me shume info

“Jo President, po Mbret të Shqiptarëve po ta shpallnin, të të tëra trojeve, prapë Meta nuk do të ndihej mirë”. Me të tillë gjuhë e ka nisur sot në Kuvend, Kryeministri Edi Rama, sulmin ndaj Presidentit të vendit, Ilir Metës në mocionin për debat që PS-ka ka ngritur sot në seanc

“Akti i Ilir Metës është prova më ulëritëse e lepurit që fle në barkun e frikës, në radhë të parë nga drejtësia. Ne kemi marrë përsipër këtë kosto të krijuar prej tyre me qëllim që kostoja të mos u kalojë viteve të ardhshëm. Zgjatjet pa ata janë e keqja më e vogël, kurse shtyrja e këtyre zgjedhjeve ka efekt të zgjatur mbi Shqipërisë. Sepse, në emër të shmangies të një palë zgjedhjeve këta do të ligjëronin faktin se kushedi për sa vite zgjedhjet nuk do të ishin më e drejta e popullit për të gjykuardhe do të ishte e drejta e partive për të vendosur kur bëhen dhe detyrimi i popullit për t’iu nënshtruar tekave të partive.

Kliko per me shume info


Kjo nuk është as e pandodhur dhe as e papritur në historinë dot, por seria e dytë e filmit që ka filluar dy vite më parë, kur dy vite më parë u mbyllën në një bunker plastamsi poshtë zyrës sime.”

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here