Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Rama detyrohet të kthehet nga rruga në Librazhd, polici përfundon në kanal

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Librazhdit në vijim të fushatës elektorale.

Mësohet se esksorta e kryeministrit është detyruar të ndryshojë rrugë.

Kanë qënë mbështetësit e opozitës të cilët kanë bllokuar rrugën duke bërë që Rama të kthehet nga rruga.

Burimë nga vendngjarja bëjnë me dije se ka pasur përplasje mes protestuesve dhe eskortës së kryeministrit Rama.

Nga përplasja një efektiv policie ka përfunduar në kanal. /Lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet