Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zbriti për të bërë foto, makina përplas turistin ukrainas në Elbasan

Një turist ukrainas është aksidentuar rëndë, pasi e përplasi një makinë në aksin Elbasan-Librazhd.

Ai kishte ardhur me pushime në Shqipëri me një rulot dhe kishte ndaluar buzë rrugës për të bërë një foto të tunelit pranë Xibrakës.

Ndërsa një automjet tip “Benz” që u fut në parakalim në këtë pjesë të aksit humbi kontrollin dhe e mori përpara turistin që kishte zbritur duke e lënë të plagosur rëndë.

Ai është transportuar në spitalin e Elbasanit, ku mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet