Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

ONM kritika prokurorit të Dakos: Ke përdorur për 2 vjet një makinë të ardhur nga Anglia, pa e regjistruar

Prokurori i dosjes së përfolur 339, Vladimir Mara, i cili është edhe kandidat për SPAK ka dale diten e sotme para vettingut.

ILDKPI ka konstatuar se deklarimi është i saktë dhe burimet janë të ligjshme, nuk ka fshehje.

loading...

Rekomandojme

Përfaqësuese i ONM, Theo Jacobs, e pyeti prokurorin: Ju keni përdorur për gati 2 vjet një mjet të ardhur nga Anglia, por pa e regjistruar atë. Ndërkohë që mjeti ishte çregjistruar në Britani. A i shkon kjo një prokurori?

Prokurori Mara: Makina ka ardhur në rrugë tokësore. Është regjistruar në TIMS. Unë kam marrë dhe prokurë nga kushëriri për përdorimin e saj.

Unë doja ta regjistroja, por vura re që nuk mund të udhëtoja me atë mjet. Kisha dy rrugë, ose ta ktheja pas (çka kushtonte shumë) ose t’i ndërroja anën e timonit. Unë e kam përdorur për një kohë shumë të shkurtër. Nuk kam pasur qëllim asnjë moment t’i shmangem ligjit, apo taksave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet