Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Negociatat me Metën, Partia e parë e majtë që nuk neh 30 qershorin

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo është paraqitur në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale.

PDS bëhet partia e parë e majtë që pranon shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale.

loading...

Rekomandojme

PDS është regjistruar gjithashtu në KQZ për të marrë pjesë në zgjedhje në datën e parë të përcaktuar nga Meta, por Milo tha të hënën në emisionin ‘Open’ se ndihet i shqetësuar se kriza e rëndë politike mund të shkaktojë një shpërthim social të pakontrolluar.

Më herët në Presidencë ishin partitë aleate të Partisë Demokratike për të diskutuar me Metën mbi datën e re të zgjedhjeve.

Dashamir Shehi theksoi se në takim nuk pati një propozim konkret, por data e re do të përcaktohet pas një marrëvesheje politike, nëse PS dhe PD do i përgjigjen pozitivisht ftesës së presidentit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet