Nard Ndoka ofendon presidentin e KE-së pas deklaratës për negociatat

Kliko per me shume info

Ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me presidentin e Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker.

Ky i fundit u shpreh se është në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në, ndërsa theksoi se zgjedhjet vendore të 30 qershorit duhet të mbahen, ose në rast të kundërt do të ndikojë në integrimin e vendit.

Kliko per me shume info

Mirëpo, lidhur me këtë qëndrim, ka reaguar kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i cili ka shpërthyer në ofendime ndaj Junker.

Përmes një postimi në “Facebook”, Ndoka e ka quajtur atë “pijanec” dhe një person me “tendenca për LGBTI”.

“Rëndë ky Juncker; pijanec dhe tendencë për lgbti! Të keqen e Knutit! Ky i din zgjedhjet lokale në Prill, pupu, mirë që nuk e kemi në Shtator“, shkruan Ndoka.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here