Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Konsulta me Metën për datë të re të zgjedhjeve, aleatët takim me Bashën

Aleatët e Partisë Demokratike ne opozite kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu.

Takimi ndodh pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve lokale.

Meta disa ditë më parë anuloi datën e zgjedhjeve të 30 qershorit, me argumentin e krizës politike.

Burime nga Presidenca kane thene se kreu i shtetit nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të zhvillohen pasditen e sotme, në orën 19:00 me krerët e partive te Grupimit te Qendrës se Djathte”.

Konsultimet fillojne pas vizitës në Kosovë, ku Presidenti do të marrë pjesë në festimet e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet