Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Holanda: ‘Jo’ hapjes së negociatave me Shqipërinë, Maqedonia e Veriut e mirëpritur

Parlamenti i Holandës ka vendosur për që të mos hapen negociatat për Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut.

loading...

Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos hapë negociatat.

Shkak kryesor bëhet me dije është mosarritja e rezultateve në luftën ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet