Rama i prerë nga Brukseli dhe pas reagimit të Metës: Zgjedhjet më 30 qershor

Kliko per me shume info

Pas këmbnguljes së Presidentit Ilir Meta se nuk mund të zhvillohen zgjedhjet pa dekretin e tij, Edi Rama ka reaguar.

Sipas Ramës zgjedhjet do të zhvillohet në 30 qershor.

Kliko per me shume info

Duket se përplasja mes Presidentit dhe Kryeministrit tashmë është tensionuar.

Ndërkohë një njëri shprehet i bindur që nuk do të zhvillohen zgjedhje tjetri këmbëngul se këto të fundit do të mbahen.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here