Meta i bindur: Nuk ka dhe nuk do ketë zgjedhje pa vendimin tim

Kliko per me shume info

‘Të jemi të qartë, nuk ka dhe nuk do të ketë zgjedhje as në 30 qershor dhe asnjë datë tjetër, pa dekretin e presidentit’, tha kreu i shtetit Ilir Meta përballë gazetarëve.

Presidenti Ilir Meta ka treguar ditën e sotme se kur e ka informuar kreun e opozitës Lulzim Basha në lidhje me vendimin që do të dekretonte anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Kliko per me shume info


Duke folur para gazetarëve, Presidenti Ilir Meta është shprehur i bindur se nuk do të ketë zgjedhje në 30 qershor dhe nuk do të ketë zgjedhje pa dekretin e Presidentit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here