Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Meta e pranon: Nuk është sekret që unë takohem me Berishën

Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve.


I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca dhe a ka ndikuar opozita në vendimin e tij, Meta u shpreh:


“Po e nis me shkarkimin. Që rri unë ndonjëherë me Berishën, ky nuk është ndonjë sekret i madh.

Nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë. Unë jam vetëdeklaruar për ta lënë postim dhe i gatshëm që kjo të bëhet për zgjidhjen e krizës dhe çdo gjë do të funksionojë.
Nëse iu intereson presidenti, hajd të zgjidhim krizën, ikën presidenti.


A ka ndikuar Basha apo edhe Monika në vendimin tim, ndërkohë një politikan i vjetër që është edhe kryetar i një partie në opozitë thotë se kjo i vlen opozitës. Aq më mirë që të ketë kohë për zgjedhje”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Artani says

    Ka gjetur budallenj dhe po ben te fortin duke shperfillur cdo gje e sidomos kushtetuten.
    Por te mos beje te fortin me Ameriken. Ajo synon reformen ne drejtesi e asgje tjeter, se cdo gje tjeter e ka ne xhep kur do e si do. Logjika tregon se reagimi ndaj Amerikes diku i djeg presidentit..
    Cdekretimi ka mes te tjerash nje kopillek; ne se e pranon pozita qe palet te bisedojne per daten e zgjedhjeve (pra qe maxhoranca te pranoje vendimin antikushtetues te cdekretimit) pastaj situata do veje pas kalit te Monikes dhe gomarit te Lulit, sepse ky i fu dit do kembenguli jo zgjedhje pa rrezuar qeverine. Dmth, situata per lesh, reforma ne drejtesi pershesh dhe hajdutet do ti shpetojne ndeshkimit. Me bllokimin e reformes e di Sala Luli dhe Iliri si ta bejne ate, te kthejne hajdutet ne drejtesi, ata qe i kane shpetuar ne Gerdec 2q janar etj etj. Natyrisht edhe Rama nuk e ka qef reformen, por ska cben vetem e ka vonuar disi.
    I lutemi shba..ve te jene edhe me kembengules per kete reforme. Do ja dije per nder ne shekuj ky popull qe politikanet e varferuan per dekada.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet