Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Meta: Dorëzoj postin për zgjidhjen e krizës në vend

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve.

I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca dhe a ka ndikuar opozita në vendimin e tij, Meta u shpreh:


“Po e nis me shkarkimin. Që rri unë ndonjëherë me Berishën, ky nuk është ndonjë sekret i madh. Nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë.

Unë jam vetëdeklaruar për ta lënë postim dhe i gatshëm që kjo të bëhet për zgjidhjen e krizës dhe çdo gjë do të funksionojë. Nëse iu intereson presidenti, hajd të zgjidhim krizën, ikën presidenti.

A ka ndikuar Basha apo edhe Monika në vendimin tim, ndërkohë një politikan i vjetër që është edhe kryetar i një partie në opozitë thotë se kjo i vlen opozitës. Aq më mirë që të ketë kohë për zgjedhje”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet