Vinicius zgjedh mes Messit dhe Ronaldos?

Kliko per me shume info

Vinicius ka zgjedhur Benzeman para Messit dhe Ronaldon.

Talenti 18-vjeçar i Real Madridit, Vinicius Junior, ka nisur tashmë pushimet dhe ndodhet në vendlindje, në Brazil.

Kliko per me shume info

Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Fox Sport Brazil”, Vinicius është pyetur se më kë do të dëshironte të luante, me Lionel Messin apo Cristiano Ronaldon – ai ka zgjedhur Karim Benzeman.

“Është e vështirë, sepse s’kam luajtur kurrë me asnjërin. Do të zgjedh Benzeman. Ai gjithmonë më ndihmon në fushë”, u shpreh Vinicius.

Në sezonin debutues, Vinicius ka bërë 31 paraqitje me Reali, ku ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 12 asiste në të gjitha garat.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here