Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Edi Rama anulon fushatën elektorale

Edi Rama ka vendosur të anulojë fushatën elektorale që e kishte nisur në datën 31 maj.

Rama sot kishte planifikuar që të zhvillonte një takim elektoral në Kamzë dhe më pas do të nisej për në Bruksel.


Por takimi në Kamëz është anuluar nga vetë Rama, pas takimit me ambasadorët e vendeve të BE-së dhe përfaqësuesja e SHBA-së në Tiranë.

Ka qenë kandidati i Ramës për bashkinë e Kamzës, Rakip Suli ai që e ka bërë publik këtë vendim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet