Anulimi i zgjedhjeve, ambasadorët 90’ kokë më kokë me Ramën, dalin pa fjalë nga takimi

Kliko per me shume info

Ka përfunduar edhe takimi i Edi Ramës me ambasadorët e BE-së dhe shefen e zyrës së Ambasadës së SHBA në Tiranë.

Takimi është thirrur menjëherë pas dekretimit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve, 30 qershor.

Kliko per me shume info

Para takimi me Ramën, ambasadorët e vendeve të BE-së, kanë zhvilluar një takim me kreun e delegacionit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.

Ende nuk ka një raportim mbi atë që është diskutuar në takim, dhe nëse do të ketë një qendrim të unifikuar nga ndërkombëtarët për vendimin e Metës dhe lëvizjen e PS për shkarkimin e tij.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here