Mediat greke raportojnë anullimin e zgjedhjeve nga Meta, ja cfarë shkruajnë për Ramën

Kliko per me shume info

Edhe mediat greke e kanë pasqyruar protestën e djeshme të opozitës dhe vendimin e presidentit Ilir Mera për anullimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Portali Tribune.gr, shkruan se Edi Rama trëgohet arrogant pasi nuk e pranon vendimin e presidentit, por edhe revoltën e mijëra qytetarëve të cilët po protestojnë për muaj të tërë.

Kliko per me shume info

Gazetat prestigjoze ‘Kathimerini’ dhe ‘Proto Thema’ shkruajnë se kryeministri shqiptar Edi Rama është i vendosur se zgjedhjet do të bëhen më 30 Qershor dhe nuk heq dorë nga ky vendim edhe pse presidenti ka kërkuar anullimin e tyre.

Ndërsa ‘star.gr’ shkruan se Edi Rama është këmbëngulës dhe nuk pranon ndryshimin e datës së zgjedhjeve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here