Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Anuloi 30 qershorin! Rama: Dje Meta e humbi të drejtën të qëndrojë në atë zyrë

Ilir Meta e ka humbur të drejtën për të qëndruar në atë zyrë ka mbaruar’.

Këtë tha Rama sot në Burrel, duke paralajmëruar se do të kërkojë shkarkimin e Ilir Metës si President i Shqipërisë.

Nga Berati, kryeministri Edi Rama deklaroi se zgjedhjet do të mbahen pasi ato nuk i përkasin as presidentit, as partive por popullit shqiptar.

Presidenti njoftoi ditën e djeshme pak pas nisjes së protestës së tetë kombëtare të opozitës së bashkuar se do të anulojë dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit. Kreu i shtetit, nuk ka caktuar datë të re për mbajtjen e zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat shpërndarë në nisje të protestës të tetë të opozitës jo parlamentare kundër qeverisë, Meta deklaroi se ky vendim vjen pasi asnjë nga palët politike nuk ka reflektuar për zgjidhjen e krizës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Ded Gjoli says

    Kush ka Ari-pare florini;dota bejn NOKAU. Jepni kruani kryet:JU DALSHIN TRUT.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet