Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Reja flet pas humbjes: Arbitri na mohoi dy penallti

Trajneri italian i kuqezinjve, Eduardo Reja, pavarësisht humbjes me Islandën, vlerëson lojën e 11 të besuarve të tij.

Në prononcimin për mediat pas ndeshjes, Reja tha Shqipërisë iu mohuan dy penallti, të cilat mund të tregonin një anë tjetër të ndeshjes.

“E nisëm mirë ndeshjen, kishim raste. Siç e patë, mund të kishim një penallti, mund të kishim edhe dy.

Lojtari që tribloi, tregoi një pamjaftueshmëri tonën për ta parandaluar situatën, por ishin edhe aftësitë e tij, kur kaloi 3-4 lojtarë dhe shënoi. Pastaj ishte edhe ana fizike e islandezëve”, tha Reja.

Kuqezinjtë u mundën minimalisht 1:0 në Reykjavík ndeshjen e tretë për kualifikueset e Euro 2020, me golin e shënuar nga Gudmundsson J., në minutën e 22-të të sfidës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet