Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Maliqi -Ramës:Nuk të shoh dot kur krruhesh, ik vizitohu

Deputeti Lefter Maliqi ka komentuar takimin e Edi Ramës në Skrapar, duke thënë se shumica e qytetarëve të pranishëm kishin ardhur nga Poliçani dhe Berati, për shkak se kryeministri nuk ka mbështetje në këtë zonë.

Maliqi i kujton Ramës faktin që në pushtet në të gjitha zgjedhjet ka ardhur me ndihmën e Ilir Metës, ndërsa shton se humbjen e ka të garantuar, për shkak se ka distancuar nga partia dhe përfaqësues me mjaft mbështetje si Gramoz Ruçi, Bushati apo Ahmetaj.

Ca më tej Maliqi e fton Ramën që të bëjë testet dhe kontrollet për drogën, pasi shprehet se nuk e duron dot kur krruhet nëpër mitingje.

Postimi i Maliqit:

Rama ne Skraparin e Ilir Metes kala qe se merr dot kurrë,takim me 400 veta nga keta mbi 200 nga Berati e Policani dhe thotē Meta më mesoj Raftingun ne Kanionet o Osumit tani ska nevojë se e ka mesuar dhe e bënë vetëm.

Po me sa di unë Meta të ndihmoj në 2007 per Kryetar Bashkie në Tirane,te dha doren në 2013 per fitore.Me cpo shoh fitove vetem tepsinë se u bere bashke me Pd dhe luftove lsi,dhe ky bashkim Pd+ lsi te ka tmerruar se e di humbjen ,se me ta eshte bashkuar dhe Shpetimi dhe Dule.

Tepsia shpejt do te ngel në dorë mbaj vetem lugën.Haha mos harro po i bere gropen tjetrit ja ke bere vetes.Ske me Ruçin sekretar te pergjithshem se e dusnancove,ske më Xhafen,Bushatin,Gjiknurin,Hametajn ministra por ke rilindas dhe kosovar pa kontribute,fute ne burg Ndoken,Cukon dhe i shite njelloj si Tahirin ,Dakon ,Qazimin,ske me te fortet as Avdulajt as te tjere qe jane ne burg qe te dhane vota.

Keqardhje Rama shiko veten po te mbytet anija e Rilindjes,kujton se je zoti por zoti do te tregoj vendin. Mqse ra fjala harroje fitoren ne Skrapar por dhe ne Berat e Kucove dhe ne mbare vendin,mos beje fushate farse se sben dot zgjedhje mos kerceno shqiptaret se spaten frike nga diktatura, si fut dot ne burg as rruget sja u mbyll dot,je mire ne surrel ne bunkier shijoje vetmine se sicialistet ste duan se nuk po u sherben por as miqte se i ke shitur madje disa i fute ne burg i sekuestrove dhe pasurine.

Mos u merr me Lulin,Monen,doktorin,Meten por shiko veten vizitohu , beje disa teste se pavarsisht keshillave te mia me dhimbsesh ste shoh dot kur kruhesh neper mitingje fasade,kur Çalon,kur sdi seç vesh,kontrollo veten .Ske pare gje akoma,dardha e ka bishtin prapa,qesh mire kush qeshi fundit.Suksese

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet