Gazetari i “The Guardian” nxjerr fotot brenda vilës së Enver Hoxhës

Kliko per me shume info

Gazetari i “The Guardian”, Shaun Walker ka vizituar vendin tone, dhe gjate ketij qendrimi eshte ndalur edhe ne vilen ne ish-Bllok, ku ka jetuar diktatori Enver Hoxha, deri ne momentin qe vdiq.

Ne faqen e tij ne Twitter, gazetari ka publikuar foto dhe detaje nga brenda shtepise se ndaluar per shqiptaret.

Kliko per me shume info

“Sot kam bërë një vizitë në vilën e Enver Hoxhës në Tiranë, ku diktatori ka jetuar nga viti 1975 deri në vdekjen e tij në vitin 1985.

Vend i mrekullueshëm, edhe pse i frikshëm për tu vizituar. Është e mbyllur për publikun dhe shumë më tepër se sa ishte, kur ai vdiq”, shkruan gazetari i “The Guardian”.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here