Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Elisa Spiropali: Jua them me siguri, Berisha e Basha kërkojnë viktima në protesta…

Ministrja Elisa Spiropali ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin Open në Top Channel.

Spiropali deklaroi se Berisha dhe Basha kërkojnë me insistim viktima në protestat e tyre.

Duke ju referuar rastit të rrahjes së një protestuesi në tubimin e PD-së, Spiropali deklaroi se “Sali Berisha është kthyer në gjahtarë viktimash”.

“Sali Berisha dhe Lulzim Basha duan të prodhojnë viktima në protesta. Jua them me përgjegjësi të plotë. Ju them shqiptarëve që dalin në protesta se janë në të drejtën e tyre të protestojnë, por po ju them se ka rrezikshmëri, pasi ka plan për të shkaktuar viktima dhe destabilitet”, deklaroi Spiropali.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet