Elisa Spiropali: Jua them me siguri, Berisha e Basha kërkojnë viktima në protesta…

Kliko per me shume info

Ministrja Elisa Spiropali ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin Open në Top Channel.

Spiropali deklaroi se Berisha dhe Basha kërkojnë me insistim viktima në protestat e tyre.

Kliko per me shume info

Duke ju referuar rastit të rrahjes së një protestuesi në tubimin e PD-së, Spiropali deklaroi se “Sali Berisha është kthyer në gjahtarë viktimash”.

“Sali Berisha dhe Lulzim Basha duan të prodhojnë viktima në protesta. Jua them me përgjegjësi të plotë. Ju them shqiptarëve që dalin në protesta se janë në të drejtën e tyre të protestojnë, por po ju them se ka rrezikshmëri, pasi ka plan për të shkaktuar viktima dhe destabilitet”, deklaroi Spiropali.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here