Tërmetet në Korçë, Rama jep premtimin: Të gjitha banesat do të rindërtohen

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama është zotuar se të gjitha shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti në fshatrat Floq dhe Qafëzezë në Korçë do të rindërtohen.

Teksa shpërndan një video të zëdhënëses së qeverisë, Elisa Spiropali në takim me banorët, shefi i qeverisë thekson se pas inventarizimit do të nisë edhe dëmshpërblimi për të gjithë familjet e prekura nga kjo fatkeqësi natyrore.

Kliko per me shume info

“TE GJITHA BANESAT DO TE RINDERTOHEN🤝 – Dje, në Floq dhe Qafëzezë të Korçës, me banorët e prekur nga tërmeti që goditi këtë rajon, si dhe drejtues të institucioneve qendrore dhe lokale. Pas inventarit të dëmeve, nis shumë shpejt dëmshpërblimi dhe rindërtimi për të gjitha familjet e prekura nga kjo fatkeqësi natyrore!”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon ku Spiropali takohet me banorët e prekur.

Nga ana tjetër, opozita e bashkuar ka akuzuar kryeministrin se nuk ka qëndruar pranë banorëve të zonës, por i ka lënë ata në mëshirë të fatit pa asnjë shpresë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here