Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tërmetet në Korçë, Rama jep premtimin: Të gjitha banesat do të rindërtohen

Kryeministri Edi Rama është zotuar se të gjitha shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti në fshatrat Floq dhe Qafëzezë në Korçë do të rindërtohen.

loading...

Teksa shpërndan një video të zëdhënëses së qeverisë, Elisa Spiropali në takim me banorët, shefi i qeverisë thekson se pas inventarizimit do të nisë edhe dëmshpërblimi për të gjithë familjet e prekura nga kjo fatkeqësi natyrore.

“TE GJITHA BANESAT DO TE RINDERTOHEN? – Dje, në Floq dhe Qafëzezë të Korçës, me banorët e prekur nga tërmeti që goditi këtë rajon, si dhe drejtues të institucioneve qendrore dhe lokale. Pas inventarit të dëmeve, nis shumë shpejt dëmshpërblimi dhe rindërtimi për të gjitha familjet e prekura nga kjo fatkeqësi natyrore!”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon ku Spiropali takohet me banorët e prekur.

Nga ana tjetër, opozita e bashkuar ka akuzuar kryeministrin se nuk ka qëndruar pranë banorëve të zonës, por i ka lënë ata në mëshirë të fatit pa asnjë shpresë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet