Studhia shemb rrapin shekullor në Berat, bllokohet qarkullimi i automjeteve

Kliko per me shume info

Era e fortë dhe rrebeshi në Berat, ka shkaktuar shembjen e një peme duke bllokuar për disa minuta rruga aksin rrugor mes dy Urave asaj të Goricës dhe Urës së Varur.

Informacionet bëjnë me dije se një pemë, por fatmiresisht nuk ka shkaktuar te lënduar apo deme materiale ndër mjetet qe qarkullonin ne rruge.

Kliko per me shume info

Pema, mesohet se është rrëzuar si pasojë e erës, shoqëruar dhe me shi, këtë të dielë. Ndërkohë për shkak të një incidenti të tillë, është qarkullimin i mjeteve në rrugë.

Si pasojë e rënies së pemës është dëmtuar mbrojtesja prej hekuri në anë të rrugës së këmbësorëve, pema ka përfunduar në rrugën automobilistike.

Prej disa minutash eshte bllokuar qarkullimi rrugor dhe eshte dashur nderhyrja e zjarrfikeses qe rruga te hapet dhe te vijoje qarkullimi i mjeteve. Punonjesit zjarrfikes kane prere me sharra pjeset e pemes, duke I larguar ato nga rruga.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here