Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shpallen 3 lojtarët më të mirë të Champions, asnjë i Liverpulit

Ka përfunduar edhe edicioni 2019/19 i kompeticionit më prestigjioz në futbollin evropian.

Liga e Kampionëve për këtë edicion i takoi skuadrës së Liverpool, e cila arriti që në finale ta mposhte skuadrën e Tottenham, me rezultatin 0:2.

loading...


Por, përkundër triumfit, skuadra e Liverpool nuk ka ndonjë lojtar në top treshen e më të mirëve, bazuar në notën mesatare për ndeshje.

Sipas vlerësimeve të ‘WhoScored’, tre lojtarët më të mirë të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve janë; Lionel Messi (Barcelona), Raheem Sterling (Manchester City) dhe Hakim Zyiech (Ajax Amsterdam)..

‘WhoScored’ në këtë listë ka inkuadruar vetëm lojtarët që kanë regjistruar më shumë se shtatë paraqitje.

Messi ka një mesatare vlerësimi prej 8.77, Sterling 7,87 dhe Hakim Ziyech 7.74.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet