Lleshaj hap letrat, akuzon Lulzim Bashën si autor të 21 janarit

Kliko per me shume info

Pas protestes se 2 qershorit ne Tirane duket se ministri i Brendshem Sander Lleshaj ka hapur letrat duke akuzuar Lulzim Bashen per autoresine e ngjarjeve te 21 janarit.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shkruar në twitter:

Kliko per me shume info

Lulzim Basha, që në 21 janar 2011 vrau 4 qytetarë të pafajshëm dhe plagosi dhjetra të tjerë me armë zjarri, sot plagosi shumë policë të Shqipërisë.

Një tipi të tillë, Patër Anton Harapi i thoshte: “Krushkamadh e hollë e i gjatë, rri n’zanat që t’la yt atë”.
Dhuna dhe mendja është zanati yt i pështirë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here