Rama shtyu hapjen e fushatës, opozita ndryshon datën e protestës

Kliko per me shume info

Opozita ka vendosur shtyrjen e datës së protestës së radhës.

Burime nga PD bëjnë me dije se protesta e radhës do të mbahet më 2 qershor në ora 19.00.

Kliko per me shume info

Më herët gjatë ditës së djeshme është lajmëruar se protesta e radhës e opozitës së bashkuar do të mbahej më 31 maj 2019.

Për shkak të kësaj date, kryeministri Edi Rama njoftoi ditën e djeshme se PS do të shtynte mitingun hapës të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Burime nga opozita bejne me dije se shtyrja e protestes ne daten 2 qershor dhe anulimi i dates 31 maje shte bere pasi kjo dite eshte Nata e Kadrit./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here