Fluksi i emigrantëve,‘FRONTEX’ ndalon 16 persona në Devoll

Kliko per me shume info

Policia Kufitare në bashkëpunim me Frontex kanë ndaluar mbrëmjen e së dielës 16 emigrantë të paligjshëm në Devoll.

Raportohet se emigrantët e ndaluar janë me kombësi të ndryshme si irakiene, siriane, algjeriane dhe marokene.

Kliko per me shume info

Në mesin e të ndaluarve ka gra dhe fëmijë, të cilët u  kapën në afërsi të fshatit Trestenik. Burime nga policia kufitare bëjnë të ditur se emigrantet po intervistohen aktualisht në pikën kufitare të  Kapshticës.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here