Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Flet i mbijetuari i atentatit në Vlorë: Dyshoj se autori vjen nga Greqia

“Dyshoj se gjithçka vjen nga Greqia”. Është kjo deklarata e parë gjatë rrugës për në spital e shënjestrës së atentatit në Poro të Vlorës, Eno Mata. Në prani të policisë i plagosuri Mata tha se nuk ka kryer asnjë vrasje në Greqi dhe ndoshta e ngatërrojnë me ndonjë pjestar të ndonjë grupi kriminal,

“Dyshoj se gjithçka vjen nga Greqia, Nuk kam kryer vrasje në Greqi, kam grabitur, ndoshta më ngatërrojnë me ndonjë pjestar të ndonjë grupi kriminal”.

Pas atentatit në Poro të Vlorës gazetari i ABC News ka marrë në pyetje disa banorë të zonës që njihnin viktimën dhe të plagosurin.

“E njoh si fytyrë, familje shumë e mirë nuk e ka babain”.

loading...

Rekomandojme

Gazetari: Po Eno Matën e njihni?

Banor: Po e njoh, ka jetuar në Greqi.

Gazetari: Me çfarë merreshin këta cunat?

Banor: Me bujqësi siç bëjmë ne. Eno Mata familjen e ka në Greqi.

Gazetari: Ka patur probleme në Greqi?

Banor: Nuk di, djalë i sjellshëm. /abcnews

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.