E rëndë, mbytet varka, 30 të pa jetë e 200 të humbur

Kliko per me shume info

Një tragjedi e vërtetë është shënuar ditën e sotme në Kongo.

Një varkë është mbytur duke lënë pas 30 viktima dhe 200 të humbur.

Kliko per me shume info

Ende nuk dihet numri i saktë i personave në varkë, por nga tragjedia kanë mbijetuar më shumë se 80.

Sipas mediave ndërkombëtare, pjesëtarët e varkës kanë qenë mësuesë, të cilët nuk përdornin rrugët sepse nuk ishin të rregulluara.

Shkak i aksidentit fatal raportohet të ketë qenë moti i keq.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here