Si arriti 22 vjeçarja ti shpëtonte anoreksisë

Kliko per me shume info

Hannah Koestler, është një 22 vjeçare që fatmirësisht shpëtoi nga anoreksia.

Ajo peshonte vetëm 31 kg dhe mjekët i kishin dhënë shumë pak shpresa për të jetuar.

Kliko per me shume info

Por tashmë situata është përmirësuar. 22 vjeçarja ka rreth 120 mijë ndjekës në Instagram dhe ka publikuar herë pas here foto nga rikuperimi i gjendjes së saj shëndetësore.

Baza trupore normale varion nga 18 në 24, ndërsa ajo arriti në 11. Tashmë pas rikuperimit të kileve, falë edhe ndërhyrjeve të mjekëve ka arritur në bazën trupore 19.

loading...