Rama apel Bashës me fjalët e Tolstoit: Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha e durimi

Kliko per me shume info

Vetëm pak orë pas letrës së katërt publike që i nisi kreut të opozitës Basha, Kryeministri Rama ka reaguar sërish me një postim në rrjetet sociale.

Ai ka cituar Leon Tolstoin kur thoshte se „Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi”.

Kliko per me shume info

Ja reagimi i Edi Ramës

Durimi nuk është pritje. S’është të presësh duarkryq. Kjo është përtaci. Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë. Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi” Leon Tolstoi

loading...