Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Incidentet e para/ Shoqërohen dy protestues në Korçë, bllokohen 2 autobusë

Shoqërohen dy protestues në Korçë, si dhe bllokohen dy autobusë që pritej të mbërrinin në kryeqytet për t’iu bashkuar protestës së opozitës së bashkuar, e cila nis në orën 19:00 para Kryeministrisë.

loading...

Rekomandojme

Lajmi bëhet i ditur nga Andrea Mano, kreu i PD-së në Korçë, i cili akuzon se protestuesit janë shoqëruar pa asnjë motiv, ndërsa policia sipas tij po ushtron presion mbi protestuesit.

Mano deklaroi se dy protestuesit e shoqëruar janë Artur Keci dhe Klement Karafili, ky i fundit ish-polic dhe po mbahen pa asnjë arsye të shoqëruar.

Protestuesit janë ndaluar në një postbllok policie në hyrje të qytetit, në autobusin me të cilin po udhëtonin drejt Tiranës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.