Dalin pamjet/ Protestuesit djegin pankartat përpara Parlamentit

Kliko per me shume info

Protestuesit u kanë vënë flakën përpara Parlamentit, pankartave me mbishkrime “Rama ik”.

Ka qenë një grup protestuesish të cilët pasi kanë larguar gardhin metalik, kanë hedhur në drejtim të forcave të rendit sende të forta si dhe shashka.

Kliko per me shume info

Në një moment policia përdori edhe makinën e ujit me presion, për shpërndarjen e protestuesve.

loading...