Capital T bën gjestin prekës për familjen në nevojë

Kliko per me shume info

Capital T njihet për bamirësitë që bën për njerëzit në nevojë dhe në Muajin e Shenjtë të Ramazanit është bërë edhe më i ndjeshëm ndaj tyre.

Si një djalë tepër bujar që është, ai ka vendosur që të bëjë një gjest prekës për njerëzit në nevojë.

Kliko per me shume info

Reperi ka dhuruar një banesë në vlerën e 30 mijë eurove.

Lajmin e ka dhënë hoxhë Halil Kastrati në Facebook, ku ka publikuar edhe fotot e banesës që do të shkojë për një familje në nevojë.

“Na dhurohet edhe një banesë tjetër. Trim Ademi Capital T dhuron banesë të re te Jetimat e Ballkanit në vlerë prej 30 mijë eurove. Në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit, përveç dhurimit të një Iftari në kuzhinën tonë, sot Trim Ademi Capital T na dhuroi një banesë të re dhe të kompletuar me të gjithë mobilimin dhe pajisjet e tjera që duhen për një banesë.

Banesa është afër 65 metra katrore dhe vlera e saj është 30 mijë euro. Së shpejti do ta bëjmë edhe dhurimin e kësaj banese te një familje nevojtare. Trim Ademi Zoti të shpërbleftë”, shkruan Halil Kastrati.

Ky është gjesti i dytë prekës në më pak se 2 javë nga reperi, i cili pak ditë më parë shtroi një iftar për më shumë se 300 persona.

loading...