Ka qenë nder ti shërbej vendit, Theresa May përlotet gjatë dorëheqjes

Kliko per me shume info

Theresa May nuk i mbajti lotët ndërsa u largua nga drejtimi i partisë së saj dhe qeverisë britanike.

“Ka qenë nderi më i madh i jetës sime që të shërbej si kryeministrja e dytë femër”, tha Mej e përlotur.

Kliko per me shume info

Ajo shtoi se “sigurisht që s’do të jetë gruaja e fundit që drejton qeverinë britanike.”

loading...