Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tronditet Pulia, tërmeti i fuqishëm ndihet edhe në Shqipëri

Një tërmet i fortë goditi Pugliaan disa minuta më parë. Sipas të dhënave të para, tërmeti ndodhi në orën 10:13 të mëngjesit dhe goditi zonën e Barlettas.

Tërmeti, me magnitutë 3.9 ballë në thellësi 34.2 km, u ndje në të gjithë rajonin dhe në veçanti në Barletta, Andria, Trani, Cerignola, Bisceglie, Corato, Molfetta.

loading...

Rekomandojme

Tronditja u ndje edhe në Bari dhe Foggia dhe në Basilicata, deri në Potenza. Por, lëkundjen janë ndier edhe në Shqipëri.

Shkollat në Barletta  u evakuuan dhe njerëzit vrapuan të iknin nga shtëpitë.

Qindra telefonata janë bërë në Brigadën e Zjarrfikësve, por për momentin nuk është raportuar asnjë dëm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.