Njolloset Parlamenti i Greqisë, persona të maskuar hedhin bojë dhe bomba tymuese (VIDEO)

Kliko per me shume info

Disa persona të maskuar kanë njollosur me bojë dhe me bomba tymuese Parlamentin e Greqisë.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, rreth orës 14.00, kur grupi i agresorëve kanë hedhur bojë dhe tymuese në drejtim të godinës së legjislativit grek.

Kliko per me shume info

Nga të dhënat e deritanishme, Policia helene njofton se po hetohet nëse personat që e kanë kryer aktin kanë lidhje me rastin Koufodinas.Motivet e sulmit janë ende të paqarta.

loading...