Regjistrohen kandidatët e Bindjes Demokratike! Debate në KQZ

Kliko per me shume info

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar sot Arben Skënderin si kandidat për kryetar bashkie në Tiranë, nga radhët e partisë Bindja Demokratike.

Skënderi u votua me 4 vota pro nga mazhoranca dhe një votë kundër nga kryetar i KQZ, Klement Zguri, i cili kërkoi verifikimin e vërtetimeve.

Kliko per me shume info

Arben Skënderi do të garojë me kandidatin e PS dhe kryebashkiakun aktual Erion Veliaj.

Kandidatët që u regjistruan në KQZ

Arben Skënderi në Bashkinë Tiranën

Valbona Mezini në Bashkinë e Vlorës

Valdona Sakollari në Bashkinë e Durrësit

Ylber Gjeta në Bashkinë Kamëz

Salvador Kacce në Bashkinë e Lezhës

Leonard Olli për Bashkinë e Korccës

loading...