Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Porsche” kap një tjetër rekord

Gjatë muajit mars, kjo Porsche ka shënuar rekord në Roat Atlanta si vetura komerciale, që ka kryer xhiron me shpejtësi maksimale.

loading...

Rekomandojme

Në timonin e 911 GT2 RS, ishte fituesi i 24 Hours of Deytona dhe La Mans, David Donohue që arriti ta përfundonte shtegun prej 4.048 miljeve dhe 14 kthesave, për dy minuta e 15.17 sekonda.

Sipas Porsche, ky rekord është shënuar falë kushteve të favorshme klimatike dhe profesionalitetit të pilotit, që kaloi dy xhiro më shumë dhe tejkaloi arritjen e mëparshme.

Në të njëjtin aktivitet, Porsche e ka sjellë edhe 911 GT3 RS, që ka 200 kuaj fuqi më pak, por arriti për katër sekonda më vonë pranë vijës së fundit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.